Gdzie zakupić najlepsze wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne są przeznaczone dla osób w różnym wieku odczuwających dolegliwości bólowe podczas chodzenia. Po wkładki ortopedyczne najczęściej sięgają osoby mające schorzenia stóp oraz wady postawy. Decydują się na nie także osoby uprawiające różne dziedziny sportu.

Wkładki pozwalają znacząco zwiększyć komfort chodzenia:

  • utrzymują stopę w dobrym położeniu w bucie
  • hamują wstrząsy
  • zapobiegają powstaniu kontuzji i urazów
  • chronią stopę przed deformacją
  • pozwalają na większą i bezpieczną swobodę ruchów
  • dostępne są dla osób w różnym wieku
  • tworzone są lekkich i wygodnych materiałów

Dodatkowo wkładki są łatwe w czyszczeniu, wystarczy umyć je pod ciepłą wodą. Często są wyposażane w dodatkową antybakteryjną warstwę. Dzięki nim nie odczuwamy bólu podczas chodzenia, a nasze stawy i kości są odciążone.

Najlepsze wkładki ortopedyczne są do zakupienia w specjalistycznych gabinetach. Doskonałym przykładem jest gabinet przy ulicy Twardowskiej 3 w Warszawie. Można go znaleźć w wyszukiwarce internetowej pod słowami ,, wkładki ortopedyczne Warszawa” lub wejść bezpośrednio na stronę https://formthotics.waw.pl/ .

Jak właściwie powinien przebiegać dobór wkładek ortopedycznych?

Wizyta w wybranym gabinecie produkującym wkładki ortopedyczne

Na wizytę warto umówić się telefoniczne lub mailowo, wówczas nie będziemy musieli czekać w kolejce. Dodatkowo w jednym dniu zostaniesz obsłużony i otrzymasz dokładnie dopasowane wkładki ortopedyczne. Trzeba zastanowić się z jakiego gabinetu skorzystamy, ważne aby pracowali w nim doświadczenie fizjoterapeuci i mieli do dyspozycji fachowy sprzęt.

Wywiad z klientem

Podczas wizyty fizjoterapeuta przeprowadza wywiad z klientem. Klient powinien udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, aby fizjoterapeuta wiedział z jakim problemem ma do czynienia. Nie warto ukrywać lub oszukiwać fizjoterapeuty, ponieważ może to skutkować doboroem złych wkładek ortopedycznych.

Badanie komputerowe stóp

Po udzielonym wywiadzie fizjoterapeuta przeprowadza badanie komputerowe stóp. Dzięki niemu można postawić diagnozę i stworzyć odpowiednie wkładki ortopedyczne. Podczas badania klient staje na podświetlaną płytę. Specjalistyczny sprzęt pozwala prześledzić miejsca styku stopy z podłożem oraz jej kształt w obciążeniu. Badanie jest wykonywane każdorazowo przy kolejnej wizycie lub serwisie wkładek ortopedycznych.

Wyniki i tworzenie wkładek ortopedycznych

Wyniki pozwalają określić wadę oraz schorzenie, jakie dotyczy klienta. Zebrane dane umożliwiają utworzenie odpowiedniej wkładki ortopedycznej. Fizjoterapeuta wybiera rozmiar, kształt oraz materiał wkładki. Dodatkowo modeluje wkładki metodą termoplastyczną, rozgrzewając je i odpowiednio kształtując. Mniej więcej po upływie 30 mint wkładki są gotowe do odbioru.

Serwis wkładek ortopedycznych

Ortopedyczne wkładki na zamówienie są ściśle dopasowane do konkretnej stopy. W miarę upływu czasu i pokonywania kolejnych kilometrów, stopa zaczyna wracać do prawidłowej pozycji. Wówczas należy zgłosić się do serwisu w celu wykonania kolejnych badań i przemodelowania wkładek ortopedycznych. Wkładki są korygowane zazwyczaj za pomocą samoprzylepnych klinów. Jeżeli są już zniszczone i stare można wymienić wkładki na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *