Sprawdź opinie oraz ceny produktów z pokazów Palatinus

Niedawno zainteresowałem się tematem sprzedaży bezpośredniej. Dokładniej zacząłem zastanawiać się skąd wziął się pomysł na popularne pokazy produktów oraz dlaczego jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych form sprzedaży. Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która została oszukana na tego typu spotkaniach. Najczęściej słyszana opinia od tych osób mówi o tym, że cena zakupionego produktu była wielokrotnie wyższa niż wskazywałaby na to jego jakość. Jednak z drugie strony sprzedaż bezpośrednia cały czas istnieje i formy zajmujące się tego typu handlem zarabiają na tym. Czy byłoby to możliwe gdyby klienci wyrażali jedynie negatywne opinie? Jaka jest dokładnie prawda na temat popularnych pokazów? Czy ceny za oferowane produkty są faktycznie zawyżane?

Szukając odpowiedzi na te pytania udałem się na pokaz organizowany w moim mieście przez firmę Palatinus Sp. z o.o. Po jego zakończeniu poprosiłem prowadzącego, Pana Cezarego Kozłowskiego – specjalistę do spraw sprzedaży bezpośredniej, o krótką rozmowę w celu rozwiania moich wątpliwości. Oto czego się dowiedziałem…

Firma Palatinus Sp. z o.o. – podstawowe informacje

– Panie Cezary, proszę opowiedzieć więcej o firmie w której Pan pracuje. Czym się dokładnie zajmuje oraz 

– Oczywiście. Firmę Palatinus Sp. z o.o. znam bardzo dobrze, dlatego że pracuje w niej od początku jej istnienia. Spółka jest pełnoprawną i legalną firmą zgłoszoną do rejestru przedsiębiorców. Zajmujemy się sprzedażą bezpośrednią produktów dostępnych w naszej ofercie. Warto jednak zaznaczyć, że nie zajmujemy się produkcją. Oferowane artykuły pochodzą od znanych producentów i na podstawie umowy z nimi jesteśmy w stanie dostarczać produkty najwyższej jakości. Firma Palatinus działa więc na zasadzie pośrednika. Jednak ze względu na dużą sprzedaż jaką prowadzimy, jesteśmy w stanie negocjować bardzo korzystne ceny. Dzięki temu możemy oferować produkty z konkurencyjną rynkowo ceną bez obniżania jakości.

Negatywne opinie na temat pokazów – jaka jest prawda?

– Dużo mówi się o zawyżonych cenach produktów oraz o nieuczciwych praktykach na pokazach sprzedaży bezpośredniej. Czy może się Pan odnieść do tych opinii?

– Jest to niestety największa bolączka w mojej branży. Jednak by zacząć rozmawiać na ten temat należy odróżnić profesjonalne firmy jak Palatinus od zwykłych oszustów i nieuczciwych spółek. Wiele osób w branży sprzedaży bezpośredniej wyczuło łatwą możliwość dorobienia się kosztem ludzkiej naiwności. Wybierali oni określoną grupę osób, podatną na sugestie oraz manipulacje, przez co mogli sprzedawać słabej jakości artykuły za horrendalnie wysoką cenę. Zazwyczaj po zorganizowanym pokazie nie było już kontaktu z tymi ludźmi. Jakby zapadali się pod ziemię. Niestety tego typu praktyki spotykane są i dziś. Mówiąc delikatnie tego typu zachowania określiłbym jako nieetyczne. W sprzedaży bezpośredniej bardzo ważne jest zadowolenie klienta. Jeśli będzie on zadowolony poleci nasz pokaz swoim znajomym, co sprawi że na kolejnym spotkaniu pojawi się jeszcze więcej osób. Próba oszustwa ludzi to palenie mostów za sobą. Jako legalnie działająca firma, dbamy o to aby zostawiać za sobą pozytywne opinie, gdyż wiemy, że za kilka miesięcy lub tygodni wrócimy do danej miejscowości.

– Jak zatem chronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami oraz jak odróżnić pokazy profesjonalnych firm od oszustów?

– Bardzo pomocny w tym zakresie jest internet. Jeżeli w mieście organizowany jest pokaz, przez określoną firmę warto sprawdzić opinie na jej temat na forach lub portalach. Można również skontaktować się z siedzibą danej spółki, aby dowiedzieć się czy dane spotkanie faktycznie organizowane jest przez daną firmę, czy przez oszustów. Warto jednak przede wszystkim zwracać uwagę na trzy aspekty:

  • jakość sprzedawanych produktów – w internecie można znaleźć wiele zdjęć i opisów oryginalnych produktów
  • cena danego produktu – zbyt wysoka lub zbyt niska cena w porównaniu do średniej widocznej na portalach internetowych powinna wzbudzać niepokój
  • profesjonalizm prowadzących – oszuści nie lubią odpowiadać na pytania, wykorzystują proste manipulacje emocjonalne oraz chwyty marketingowe. Profesjonalne pokazy mają za zadanie przedstawić produkt, a nie wcisnąć go na siłę

Produkty w ofercie firmy Palatinus – opis

– Wspominał Pan, że firma Palatinus Sp. z o.o. działa na zasadzie pośrednika. Czy oznacza to, że posiadacie w swojej ofercie więcej niż jeden produkt?

– Dokładnie tak. Obecnie sprzedajemy 4 sztandarowe produkty. Należą do nich:

  • Mata Bodyshape firmy Casada,
  • Materac Mediair 3D,
  • Garnki Venice,
  • Odkurzacz Clean King

– Czy mógłby Pan powiedzieć nieco więcej na temat dwóch pierwszych wymienionych produktów? Brzmią jak wyroby medyczne. Czy faktycznie się do nich zaliczają?

– Tak, Mata Bodyshape firmy Casada i Materac Mediair 3D, to wyroby medyczne, których zadaniem jest profilaktyka chorób kręgosłupa oraz działanie przeciwbólowe w przypadku silnych bólów pleców. Są to popularne produkty, ze względu na swoją skuteczność. Raz nawet po powrocie do jednego z miast przyszedł jeden z klientów, który zakupił matę masującą pół roku wcześniej, aby podziękować, gdyż ból pleców przestał być tak dokuczliwy i może on teraz przesypiać spokojnie całą noc. Takich przykładów zapewne jest więcej, jednak skupię się na jakości maty masującej. Zawiera ona 5 programów masażu, każdy o innej częstotliwości. Każda mata zawiera 10 pól wibracyjnych dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego programu pod najbardziej bolesne miejsca. Bardzo dużym atutem tego produktu jest możliwość podgrzania całej maty. Ciepło przyjemnie rozluźnia mięśnie pleców, co zmniejsza znacznie dolegliwości bólowe oraz zwiększa skuteczność masażu. Natomiast Materac Mediair 3D to wysokiej jakości produkt wykonany z naturalnej wełny, który zapewnia komfortowy i zdrowy sen. Zapobiega on występowaniu sztywności karku oraz bólów krzyża po przebudzeniu. Dodatkowo wełna sprawia, że tkanki pozostają cały czas cieplejsze, co pozytywnie wpływa na rozluźnienie mięśni.

– Co mógłby Pan powiedzieć o dwóch kolejnych produktach?

Garnki Venice to prawdziwy klasyk. Cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na swoją trwałość i bezpieczeństwo. Klienci cenią je również za funkcjonalność, gdyż umożliwiają one gotowanie wielu potraw, a także przygotowywanie posiłków na parze. Jednak najważniejszą cechą odróżniającą te garnki od konkurencji jest ich jakość. W standardowych garnkach już po kilku latach powłoka wewnętrzna ulega stopniowemu rozpadowi, przez co szkodliwe substancje mogą przenikać do jedzenia. Garnki Venice dzięki najwyższej jakości wykonaniu. mogą służyć przez wiele lat bez ryzyka rozpadu powłoki wewnętrznej. Odkurzacz Clean King to prawdziwa gwiazda w naszej ofercie. Umożliwia on odkurzanie, mycie mebli, foteli, tapicerki samochodu, a także spełnia funkcję mopa oraz nawilżacza i odświeżacza powietrza. Wszystko to natomiast wykonywane jest dzięki pracy niezwykle oszczędnego silnika elektrycznego.

Podsumowanie wywiadu i moich doświadczeń z pokazami

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że pokazy sprzedaży bezpośredniej organizowane przez sprawdzone i rzetelne firmy, jak Palatinus są warte polecenia. Szczególnie dla osób, które potrzebują kupić solidny i trwały produkt do swojego domu.

Patrząc na słowa Pana Cezarego oraz na informacje w sieci, dochodzę do wniosku, że pokazy padły ofiarą nieuczciwych praktyk przez co zyskały tak negatywną opinię. Należy zatem zachować ostrożność decydując się na dany pokaz, ale moim zdaniem nie warto z nich rezygnować. Sprzedaż bezpośrednia ma wiele korzyści, również dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *