Sekret pięknych włosów – olej rycynowy

Sekret pięknych i lśniących włosów to nie tylko stosowanie specjalistycznych produktów do ich pielęgnacji z wyższej półki cenowej ale przede wszystkim – określenie rodzaju naszych włosów i na ich podstawie dopasowanie produktów, które będą najlepiej je odżywiać i jednocześnie ich nie obciążą. Faktem jest bowiem, że odżywka czy specjalistyczny preparat, który znakomicie sprawdził się u osoby z dość bujnymi włosami nie odżywi włosów cienkich i łamliwych na zadowalającym poziomie. Sekretem pięknych włosów są po prostu najzwyczajniejsze naturalne produkty, które nabyć możemy w każdym sklepie i z ich pomocą w domowym zaciszu pielęgnować kosmyki. Jest to znacznie mniej obciążająca budżet alternatywa, niżeli regularne wizyty w salonie fryzjerskim, podczas których styliści fryzur z pomocą specjalistycznych produktów dogłębnie odżywiają nasze włosy i skórę głowy. Jedną z ciekawszych alternatyw, pozwalających na odżywienie włosów na wysokim poziomie jest stosowanie olejku rycynowego. Ten naturalny produkt jest w pełni bezpieczny dla naszych włosów, nie obciąża ich i wykazuje się znakomitymi właściwościami.

Dlaczego olejek rycynowy?

Pozbawione blasku włosy, czy ich nadmierne wypadanie to problem, który może dotknąć niemalże każdego z nas. Przyczyn tego typu zjawisk może być naprawdę wiele, począwszy od niedoboru witamin, nieprawidłowej diety, aż po stosowanie niedopasowanych do struktury naszego włosa produktów. W sytuacji, kiedy nasze włosy wypadają na potęgę warto znaleźć złoty środek, który pozwoli nam na zniwelowanie tego problemu, dając przy tym pełne odżywienie dla naszych włosów i skóry głowy. Z pomocą przychodzi nam olejek rycynowy, który jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega i zawiera wiele witamin, które znakomicie wpłyną na nasze włosy. Jest to produkt polecany nie tylko tym z nas, którzy borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów ale również – pomaga w leczeniu wielu schorzeń i doskonale i odżywczo wpływa na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Jak używać olejku rycynowego?

Olejek rycynowy to doskonały, naturalny preparat na wypadanie włosów. Jednakże, aby działał on w pełni skutecznie, a jego stosowanie było owocne, warto wiedzieć, w jaki sposób i kiedy go aplikować. Przede wszystkim, olejkiem powinniśmy pokrywać całą strukturę naszego włosa, a nie tylko ich część. Zaleca się rozprowadzenie go począwszy od skóry głowy, aż po same końce. Nie powinniśmy aplikować to również w większej ilości – jedynie kilka kropli wystarczy na całkowite pokrycie olejkiem naszych włosów, a jego zbyt duże ilości mogą powodować poważne problemy ze zmyciem go z naszych kosmyków. W sytuacji, kiedy nasze włosy potrzebują solidnej dawki nawilżenia możemy pokusić się o aplikację olejku rycynowego tuż przed snem. W tym czasie nasze włosy doskonale się odżywią. Nie zapomnijmy jednak o tym, aby rano z ogromną dokładnością zmyć olejek z włosów i skóry głowy – jest to substancja o wyjątkowo gęstej konsystencji, która bez dokładnego spłukania będzie obciążać nasze włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *