Jak dbać o włosy – zastosowanie kosmetyków od Perfumesco

Pielęgnacja włosów składa się z kilku podstawowych zabiegów, pierwszy z nich to prawidłowe mycie włosów. Drugi krok to olejowanie i nawilżanie włosów, a ostatni ma na celu dbanie o skórę głowy.

Dobrze przeprowadzona pielęgnacja włosów wymaga zastosowania wielu kosmetyków, do najczęściej używanych zaliczamy: szampony, odżywki, maski, olejki i peelingi. Bardzo dobre i pochodzące od światowych procentów kosmetyki do włosów oferuje sklep Perfumesco. Dodatkowo produkty dostępne są po niskich i atrakcyjnych cenach.

Kosmetyki do włosów Perfumesco składają się z 3 najważniejszych składników, jakimi są:

  • proteiny
  • emolienty
  • humektanty

Pielęgnacja włosów powinna obejmować kilka sfer, czyli skórę głowy i włosy u nasady, długość włosów oraz końcówki włosów.

Peelinig do skóry głowy

Skóra głowy i włosy znajdujące się u nasady wymagają szczególnej pielęgnacji. To właśnie w tym miejscu następuje porost nowych włosów.  Bardzo ważne tutaj jest stosowanie peelingów do włosów. Polecanym i dostępnym produktem w Perfumesco jest peeling do włosów Natura Siberica, powstał on z naturalnych i syberyjskich ziół, które doskonale pobudzają skórę głowy.

Szampony

Na rynku występuje bardzo dużo przeróżnych szamponów, przeznaczonych do słabych, łamliwych, przetłuszczających się lub włosów z innymi niedoskonałościami. Wiele sprawdzonych produktów znajdziecie w Perfumesco, w asortymencie są mocne szampony (zawierające SLeS i jego odpowiedniki) oraz słabsze (zawierające delikatniejsze substancje myjące). Podczas mycia należy pamiętać, aby szampon dobrze spienić i masować skórę głowy.

Wcierki

To produkty kosmetyczne do włosów, również dostępne w Perfumesco, mogą zawierać alkohol lub być bez alkoholu (delikatne np. wcierki Jantar). Pozwalają wymasować skórę głowy i ją skutecznie pobudzają.

Olejki do włosów

Olejki mogą być stosowane zamiennie z wcierkami, polecana są na przesuszoną i podrażnioną skórę głowy. Działają kojąco i regenerująco, w sklepie Perfumesco znajdziemy między innymi: olej lniany, konopny oraz z czarnuszki.

Odżywki

Odżywki do włosów skutecznie wzmacniają włosy po całej długości, pomagają właściwie nawilżyć i wzmocnić włosy. Odżywki do włosów dzielą się na:

  • proteinowe
  • humektantowe
  • emolientowe

Zanim wybierzemy odpowiednią odżywkę należy zapoznać się z etykietą, można również poczytać o kosmetyku w Internecie lub zapytać ekspedientki. Do najpopularniejszych odżywek do włosów z Perfumesco należą: Garnier, Stapiz, Tigi, L’oreal, Farmona i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *