6 przepisów, które pomogą Ci zachować zdrowie i zdrowy w tym sezonie świątecznym

Przejdź na ekologię! Tak, właśnie to zalecają ci wszyscy dietetycy i lekarze, w dzisiejszych czasach! Organiczna to jedyna droga, jeśli chcesz żyć długo i zdrowo. Jeśli masz zastrzeżenia co do przejścia od produktów zwykłych do ekologicznych, postępuj zgodnie ze skandynawskim stylem życia i zobacz, jak powoli, ale z pewnością podążają w kierunku ekologicznego stylu życia, pozostając w dobrym zdrowiu i zdrowiu

Dlaczego powinieneś być ekologiczny?

To pierwsze pytanie, które przychodzi nam na myśl! Dlaczego w szerokim świecie powinniśmy podchodzić do organicznej drogi życia! Czy to, co dotąd spożywaliśmy, można uznać za nie zdrowe? Ale nadal mamy włączone zdrowe owoce i warzywa w naszych planach dietetycznych, co jest nadal nie tak? Jeśli sceptycznie podchodzimy do nowego stylu życia, który jest zupełnie inny od poprzedniego, musimy więcej się nauczyć o tym zdrowym stylu życia!

Unikanie chemikaliów jest pierwszym krokiem w stronę holistycznego sposobu życia – chemikalia w postaci pestycydów na naszych produktach spożywczych, kosmetyki, których używamy codziennie, niezależnie od tego, ile spożywanych przez nas produktów spożywczych jest obładowanych zbyt dużą ilością substancji chemicznych.

Narodowa Akademia Nauk oświadczyła, że ​​większość chemikaliów stosowanych w produktach spożywczych nie została dokładnie przetestowana, a długoterminowe skutki działania tych substancji na ludzi są wciąż nieznane. Więc czy to jest bezpieczne, czy nie nadaje się do spożycia nikt tak naprawdę nie wie! I to jest wręcz przerażające.

Czy nieorganiczna żywność jest pozbawiona pożywienia? – Jeśli porównamy nieorganiczne produkty spożywcze z ekologicznymi, zdziwisz się, wiedząc, że istnieje wyraźna różnica w zawartości składników odżywczych w tych dwóch rodzajach produktów spożywczych.

Ekologiczne produkty spożywcze zawierają 21,1% więcej żelaza, o 27% więcej witaminy C, 13,6% więcej fosforu i 29% więcej magnezu niż produkty nieorganiczne. Czy nie jest to wystarczający powód, aby szybko zaakceptować ekologiczny styl życia?

Mniejsze spożycie mięsa i mleka, ponieważ są one wstrzykiwane z dużą ilością hormonów i antybiotyków – Większość chemikaliów, którymi możemy zaabsorbować nasze systemy, to zasługa ton chemikaliów, które wstrzykiwamy naszym krowom i zwierzętom, aby zapewnić wyższą produkcję mięsa mlecznego i jajka.

mniejsze spożycie mięsa i mleka

Antybiotyki, hormony wzrostu i leki przechodzą do zwierząt, a kiedy konsumujemy mięso, ryby i mleko, te chemikalia i hormony wpływają na nasze ciało w najgorszy możliwy sposób. Rezultatem jest wczesny początek dojrzewania, większe ryzyko nowotworów i nowotworów.

Zachowaj nasze ekosystemy za pomocą rolnictwa ekologicznego – Tak, ekologiczny sposób hodowli zachowuje nasze ekosystemy, a im bardziej dbamy o glebę i zboża, stosując zrównoważoną metodę uprawy i ograniczając stosowanie pestycydów, tym lepszy będzie stan naszych ekosystemów. Zamiast ingerować w działanie naszego ekosystemu, musimy pozwolić mu działać i pozwolić mu działać w swoim niespiesznym tempie.

W jaki sposób dieta nordycka wpisuje się w ekologiczny styl życia?

Etyka, zrównoważony rozwój i prostota to trzy najbardziej charakterystyczne cechy skandynawskiego planu dietetycznego. Skoncentruj się na lokalnej żywności, a nie importuj żywność z wielu kilometrów. Koncentrują się na tym, że robią coś dla planety, a co za tym idzie, robią trochę w stosunku do nas samych. Jakie są więc główne lekcje, których powinniśmy się nauczyć z nordyckiego stylu życia? Kierując się następującymi drogami, Nordycy robią co w ich mocy ze względu na zmiany klimatyczne i środowisko.

Zmniejszenie ilości mięsa.
Kupowanie żywności w danym sezonie.
Wybierając lokalnie uprawiane owoce i warzywa, które nie przebyły daleko.
Kupowanie ryb, które są lokalne i nie są importowane z dalekich krajów.
Nie używanie samochodów osobowych, takich jak samochody, skupia się na chodzeniu po mieście, zmniejszając w ten sposób zanieczyszczenie.

jak-nie-nordycko-dietetyczny-dopasować-do-organicznej-sposobu-życia
Postępuj zgodnie z zasadami naziemnymi i zmierzaj w kierunku zdrowszego stylu życia

Zadaj sobie właściwe pytanie, czy chcesz żyć długo i zdrowo? Cóż, wtedy plan diety nordyckiej jest właśnie drogą do osiągnięcia, aby osiągnąć swoje cele. Włącz główne punkty i podążaj za nimi nie tylko, aby zmienić wygląd, ale także sposób, w jaki się czujesz. Podejmij kroki dla dzieci w kierunku celu, a to nie będzie jak gigantyczny kompromis!

Tak, i jeśli powoli zmniejszasz spożycie mięsa lub fast food nie żartuj na temat tego, co tracisz, skup się raczej na tym, co zyskujesz! Pamiętaj, że pozytywne nastawienie umysłu jest Twoją największą zbroją! I możesz osiągnąć największe wyczyny dzięki zmianie stylu życia.
Wypróbuj te przepisy, aby przejść do ekologicznej drogi życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *